Proč dřevostavby a služby od naší společnosti

 • Stavíme a prodáváme rodinné domy včetně pozemku za cenu nižší než byty v Brně.
 • Jsme mladá rodinná společnost s kreativními a zkušenými lidmi.
 • Máme mnoholeté zkušenosti ve stavebním oboru a obchodu s nemovitostmi.
 • Nabízíme vám vysokou kvalitu prací a materiálů.
 • Neustále zlepšujeme proces výstavby.
 • Využíváme poradenství a zaškolování od nejvyšších kapacit ve stavebním oboru.
 • Komunikace s klientem a výstavba jsou řízeny přímo vedoucími pracovníky společnosti. 
 • Použité stavební materiály patří k nejnovějším trendům nízkoenergetických staveb
 • Prodáme vaši stávající nemovitost za maximální možnou cenu, jelikož máme i velké zkušenosti na realitním trhu.
 • Zajistíme Vám nejvhodnější typ financování Vašeho nového domu.
 • Nabízíme veškerý stavební, právní, organizační, ekonomický a poradenský servis.
   

FAKTA PRO MODERNÍ NÍZKOENERGETICKÉ DOMY

 • Cena za naši stavbu je až o 15% nižší než u běžných cihlových staveb.
 • Tepelná ztráta pro náš dům je  o 50% nižší než u běžných staveb, což znamená, že i v extrémně chladném roce neutratíte za vytápění více jak cca 15 000 Kč.
 • Použité materiály mají vynikající akustické vlastnosti a dlouholetou životnost.
 • Pevnost a stabilita naší konstrukce je porovnatelná s pevností zděného domu.
 • Vlastní pružnost a pevnost konstrukce odolává jakýmkoliv přírodním živlům.
 • Naše stavba je velmi rychlá díky suché výstavbě. Tudíž stavba nesedá, nepraská a po dokončení je ihned k nastěhování.
 • V zimě krásné teplo a v létě příjemný chládek díky neakumulačním schopnostem stavby.
 • Dlouhá životnost stavby.
   

PROČ DŘEVOSTAVBU?

Úspora energií

Velmi zásadní výhodou našich dřevostaveb je výborná tepelně izolační vlastnost obvodového pláště, s nímž snadno dosáhnete splnění nízkoenergetického či pasivního standardu na rozdíl od zděných staveb.

Úspora na vytápění u naší nízkoenergetické dřevostavby může dosahovat oproti běžnému zděnému domu úsporu zhruba 10-15.000 korun ročně (v některých případech jsou to ale i desetitisíce korun!). Pokud se budeme bavit o starých nezateplených domech, vyšplhá úspora na vytápění až k závratným 30 000Kč za rok.

Pocitově příjemný pobyt

Zřejmě každý, kdo přijde do dřevostavby, bude překvapen velmi příjemným klimatem. V zimním období díky neakumulačním schopnostem konstrukcí rychleji zatopíte. Není problém vyhřát obytnou místnost během půl hodiny až o 10 stupňů.

Příklad:

V zimě - Odjeli jste na 14dní na dovolenou a nechali jste radiátory pouze temperovat na 10 stupňů celsia. Vrátíte se z dovolené, venku mrzne a chcete se co nejrychleji ohřát. Otočíte kohoutkem na radiátoru na plno a během půl hodiny budete mít v místnosti krásných cca 20 stupňů. U zděného domu tato skutečnost nastává mnohem později. Vyhřátí domu by trvalo minimálně 8hodin.

V létě - Je krásná letní neděle a máte otevřené balkonové dveře, jelikož si relaxujete na terase u bazénu. Teplota vzduchu je okolo 30 stupňů, a tím jak se větrá, se Vám ohřeje i vnitřní prostor domu. Večer už máte tepla dost a rádi byste usínali v příjemném chládku a nemáte klimatizaci. Naše domy mají obrovskou výhodu v tom, že když máte vevnitř 28 stupňů a večer už je venku příjemných 18stupňů, tak jednoduše vyvětráte. Otevřete okno dokořán a do půl hodiny vám teplota v místnosti klesne až o 8 stupňů. Tak můžete usínat ve velice příjemné teplotě. U zděných domů by Vám trvalo minimálně 5 hodin, než byste takto snížili teplotu.

Proto jsou naše dřevostavby absolutně ojedinělé pro komfortní bydlení s minimální spotřebou energií.

Dřevostavby nabízejí více vnitřního prostoru

Úspora na užitné ploše domu je až 10%, a to může být u větších domů i jedna obytná místnost navíc! Úspora místa je důsledkem subtilnější obvodové, ale i vnitřní konstrukce.

Požární a statická odolnost dřevostaveb

Ačkoliv velmi častým názorem laiků je, že dřevostavba má nízkou požární odolnost, skutečnost je taková, že certifikované konstrukční systémy dřevostaveb musejí splňovat všechny závazné normy a předpisy, které jsou dosti přísné. Obvodová konstrukce našeho systému splňuje veškeré požární předpisy. Doba prohoření konstrukce činí běžně okolo 90 minut!
Statická a konstrukční odolnost dřeva je velmi vysoká a v tlaku kolmo na vlákna dokonce předčí i prostý beton, přitom je ale mnohonásobně lehčí.

Dobré akustické vlastnosti dřevostaveb

Naše dřevostavby splňují zcela bez problémů hygienicky závazné předpisy. Zejména příčky mezi obytnými pokoji dosahují díky speciálnímu konstrukčnímu řešení oproti některým zděným příčkám dokonce i lepší akustické hodnoty.

Dřevostavby jsou ekologické

Na světě zřejmě nenajdete více ekologický a zároveň tak masivně používaný stavební materiál, jakým je dřevo. Dřevo je prakticky jediný stavební materiál, který opět doroste a je tak trvale obnovitelnou surovinou. 
Na zpracování dřeva je také použito nesrovnatelně méně tzv. "šedé energie" než na výrobu pálených cihel, čímž se výrazně snižuje ekologické zatížení našeho těžce zkoušeného životního prostředí.

Výstavba dřevostaveb probíhá po celý rok

Naše dřevostavby mají tu ohromnou výhodu, že se dají stavět prakticky v jakémkoliv ročním období díky suché výstavbě.

Suchý proces výstavby je unikátní v tom, že nejen výrazně urychluje celou stavbu (a proto se nemusí čekat na časově velmi zdlouhavé technologické procesy jako u zděných staveb), ale také nevnáší do domu velmi nežádoucí vestavěnou vlhkost. Díky suché výstavbě je dům po dokončení možno prakticky ihned obývat.

Životnost stavby

Naše dřevostavby mají dlouholetou životnost díky použitým materiálům. Například dřevěné krovy  na starých zámcích, hradech, kostelechse nijak neošetřovaly proti plísním a dřevokazným škůdcům a drží dodnes. Mnohé krovy mají 200 nebo i více let. Jsou často napadené dřevoškůdci, ale pořád drží. No a představte si ošetřené dřevo uzavřené v konstrukci, kde není žádná vlhkost a ani žádný škůdce.